جراح متخصص زنان , زایمان و نازایی
شیراز-خیابان زند - خیابان عبائیان
ساختمان دی طبقه سوم
نوبت گیری انلاین
09032698932
شنبه -4شنبه: 15.00 - 20.00
پنج شنبه - جمعه : ویزیت انلاین

دسته بندی ها: جراحی درمانی زنان

راه های افزایش میل جنسی در زنان

آیا به دنبال بهبود وضعیت رابظه جنسی خود هستید؟ اگر به دنبال افزایش و  تقویت میل جنسی خود هستید، در این مقاله مشکلات شمارا بررسی خواهیم کرد تا نگرانی‌های خود را به حداقل برسانید.

دلایل کاهش میل جنسی زنان می‌تواند به عوامل مختلفی یستگی داشته باشد که دلایل آن میتتواند از جمله تغییرات حالت روحی و روانی یا عوامل هورمونی باشد.

همچنین، شرایط آلودگی هوا و محیط زیست، به ویژه در مناطق شلوغ و پر جمعیت، ممکن است بر سلامت جسمی و جنسی زنان تأثیرات مخربی داشته باشد. برای بررسی و درمان این مساله ، بهتر است که به صورت حضوری به مطب دکتر روانبد شیرازی مراجعه کنید تا عوامل و درمان به صورت دقیق مشخص شود و دیگر نگرانی از این بابت نداشته باشید.

همچنین این مقاله به بررسی عوامل و راهکارهای موثر در افزایش میل جنسی زنان می‌پردازند و قطعاً به شما کمک خواهند کرد.

دسترسی سریع

درمان کاهش میل جنسی در زنان

یکی از چالش‌های متداولی که ممکن است ذهن اکثر خانم‌های متاهل را درگیر خود کند، کاهش تمایلات جنسی است.

تمایلات جنسی خانم‌ها طی دوره‌های مختلف زندگی‌شان در معرض تغییرات طبیعی قرار می‌گیرد.

عوامل گوناگونی مثل ورود به یک رابطه جدید، بارداری، تغییرات در زندگی، و حتی مصرف برخی داروها می‌تواند بر تمایلات جنسی خانم‌ها تاثیرگذار باشد.

نشانه‌های کاهش تمایلات جنسی در زنان :

کاهش تمایلات جنسی در هر فرد میتواند متفاوت باشد و همچنین علائم متفاوتی نسبت به یکدیگر داشته باشند.

در زیر علایم و نشانه هایی که بیشترین تکرار در مراجعه کنندگان داشته معرفی کردیم :

 •  احساس کاهش علاقه به روابط جنسی یا حتی خود ارضایی
 •  کاهش یا عدم وجود تفکرات و خیال‌پردازی‌های جنسی
 •  نگرانی ها و استرس‌های مربوط به شغل و کار های روزمره
 •  مشکلات جنسی: اگر شخص در هنگام فعالیت جنسی به درد یا عدم تجربه ارگاسم برخورد می‌کند، ممکن است کاهش تمایلات جنسی را تجربه کند.
 •  بیماری‌ها و مشکلات پزشکی: برخی بیماری‌ها مانند آرتروز، سرطان، دیابت، فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی، عروقی و عصبی می‌توانند تمایلات جنسی را کاهش دهند.
 •  مصرف برخی دارو‌ها: به عنوان مثال داروهای ضد افسردگی می‌توانند باعث کاهش تمایلات جنسی در خانم‌ها شوند.
 • عادات و سبک زندگی : خوردن بیش از اندازه مشروبات الکلی و همچنین استفاده از مواد مخدر تاثیر بسزایی در کاهش میل جنسی زنان دارد. همچنین سیگار با کاهش دادن جریان خون باعث عدم برانگیختگی جنسی میشود
 • عمل جراحی: در برخی موارد جراحی غیر اصولی در ناحیه تناسلی با اسیب زدن به سیستم عصبی باعث کاهش میل جنسی میشود
 • خستگی: مراقبت از کودکان خردسال یا والدین سالخورده می‌تواند باعث خستگی روحی و جسمی شود که همین عامل کاهش میل جنسی میشود. حتی بیماری طولانی مدت یا دوره ریکاوری بعد از جراحی نیز می‌تواند در کاهش میل جنسی نقش داشته باشد.

دلایل کاهش میل جنسی در خانم ها

همانطور که گفته شد کاهش میل جنسی در زنان عوامل فیزیکی و روانی زیادی میتواند داشته باشد. ما در اینجا عواملی که بیشترین تاثیر در کاهش میل جنسی در زنان دارد را مفصل تر معرفی میکنیم.

شیمی درمانی: شیمی درمانی و رادیو تراپی که برای درمان سزطان ها استفاده میشوند تاثیر زیادی در اختلال های هورمونی دارند و میتواند باعث کاهش میل جنسی در زنان شود.

مکمل ها و دارو های بدنسازی : برخی از مکمل ها و دارو های بدنسازی نیز باعث کاهش میل جنسی و تداخل هورمونی شدید میشوند.

یائسگی:  با نزدیک شدن به سن یائسگی طبیعی است که میل جنسی به شدت در خانم ها کاهش یابد حتی در برخی موارد فرد دچار یائسگی زودرس میشود و چندین سال قبل از سن یائسگی میل جنسی آن کاهش میابد.

سو استفاده های جنسی: در فرد بیمار در سنین کودکی و حتی بزرگسالی مورد آزار و اذیت های جنسی و حتی تجاوز قرار گرفته باشد این امر تاثیر زیادی در کاهش میل جنسی در زندگی زناشویی دارد.

عدم اعتماد به نفس: احساس ضعف و نارضایتی از نواقص فرم بدن در فرد میتواند باعث ایجاد حس شرم و کاهش میل جنسی شود.

 

 

راه های افزایش میل جنسی در خانم ها

همانطور که گفته شد کاهش میل جنسی در زنان عوامل جسمی و روحی بسیار زیادی دارد  و بسته به دلایل بیماری روش های درمان نیز متفاوت است. ما در اینجا کاربردی ترین روش های تقویت میل جنسی زنان زا معرفی میکنیم.

تقویت ارگاسم با لیزر

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی میتوان با تقویت نقاط حساس ناحیه تناسلی ( مثال : نقطه G , … ) لذت رابطه جنسی را به شدت افزایش داد و عوامل  فیزیکی موثر بر کاهش میل جنسی در زنان برطرف کرد.

عمل هودوپلاستی که به آن جراحی هودکتومی عملی است که هم برای زیبایی واژن و هم  برای افزایش میل جنسی  زنان انجام میشود که در آن بافت های اضافی در اطراف ناحیه کلیتوریس را از بین می برد.

هدف از انجام جراحی هودوپلاستی کاهش دادن طول و اندازه بافت‌های پوشش دهنده اطراف کلیتوریس است که باعث ایجاد احساس راحتی در فرد در حین رابطه جنسی می گردد.

علاوه بر این، عمل جراحی هودکتومی در زنان میتواند  از میزان حساسیت، تحریک شدن و  احساس درد در این ناحیه هنگام انجام فعالیت های روزانه هم جلوگیری کند و لذت جنسی را به شدت افزایش میدهد.

در مورد هودوپلاستی بیشتر بخوانیم

عمل لابیاپلاستی  در بیشتر مواقع به منظور جوانسازی واژن انجام می شود و می تواند به بهبود  مشکلات ناشی از هایپرتروفی (بزرگ بودن لابیا) کمک کند.

بزرگ بودن لابیا مینور می تواند منجر به بروز مشکلات زیادی  همچون درد در رابطه جنسی , دوچرخه سواری , دویدن و… شود.

همچنین بسیاری از مراجعه کننده هابخاطر بزرگ بودن و نامتقارن نبودن لابیاهای خود از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان احساس ناراحتی میکنند و یا خجالت می کشند.

این ناراحتی و مشکلات به خصوص هنگام راه رفتن و انجام فعالیت های روزانه بیشتر نمایان میشود و در صورتی که بیمار از مشکلات گفته شده خسته شده باشد، می تواند از مزایای لابیاپلاستی جهت زیبایی و راحتی بیشتر بهره ببرد.

پس می توان گفت که جراحی لابیاپلاستی علاوه بر تاثیری زیادی  که بر روی زیبایی و جوانسازی واژن می گذارد، جنبه های درمانی بسیاری از جمله افزایش میل جنسی در زنان نیز دارد.

در مورد لابیاپلاستی بیشتر بخوانیم

زمان بیشتری را به معاشقه اختصاص دهید

جدا از عوامل و نارسایی های فیزیکی در کاهش میل جنسی آمادگی قبل از برقراری رابطه جنسی تاثیر مستقیم بر تمایل یا عدم تمایل به رابطه جنسی توسط خانم ها دارد.

 • آرام و اهسته پیش برید:
  برای افزایش لذت زنان در رابطه و قدرت به‌دست‌آوردن ارگاسم، ایجاد حالتی از آرامش و اهستگی در رابطه جنسی ضروری است.

 • زمان کافی برای عشق بازی اختصاص دهید:
  رفتن برای معاشقه ممکن است به زمان بیشتری مصرف کند، اما می‌تواند تحریک و لذت را در طول رابطه جنسی افزایش دهد.

 • تجربه حمام یا دوش مشترک:
  حمام دو نفره می‌تواند باعث ایجاد همزمانی و آرامش در دو نفره شود و انرژی شما را برای رابطه جنسی تقویت کند.

 • یکدیگر را ماساژ دهید:
  پرداختن به ماساژ و لمس با توجه می‌تواند احساس نزدیکی و مراقبت را تقویت کرده و تجربه رابطه را بهبود بخشد

به طور منظم ورزش کنید

 • تناسب اندام و انجام فعالیت‌های ورزشی به طور منظم می‌تواند اعتماد به نفس  زنان را بهبود بخشد و همچنین به تقویت تناسب اندام، افزایش قدرت و انعطاف پذیری کمک کند.

 •  تمرینات مخصوص برای عضلات کف لگن می‌تواند به افزایش شدت ارگاسم، لذت جنسی و برانگیختگی کمک کند. 

راه های افزایش میل جنسی در زنان

هنگام رابطه خلاقیت داشته باشید

ایجاد تغییرات کوچک در روال جنسی می‌تواند برانگیختگی و میل جنسی را افزایش دهد. این امر شامل انجام روابط جنسی در مکان‌ها و موقعیت‌های متفاوت می‌باشد که گاهی اوقات می‌تواند رسیدن به اوج لذت جنسی را آسان‌تر کند.

همچنین استفاده از کلمات تحریک کننده و اغوا کننده می‌تواند برانگیختگی را افزایش داده و اثر بخش باشد.

امتحان و آزمایش موارد جدید می‌تواند حس جنسی را تنوع بخشد و فضای جنسی را بهبود بخشد.

خشکی واژن به معنای نازک شدن دیواره واژن و ملتهب شدن آن است و دلایل آن میتواند کاهش هورمون استروژن یا ابتلا به برخی بیماری ها یا عفونت های زنان می باشد.

این عارضه منجر به تجربه رابطه جنسی بدون لذت و درد در حین دخول می شود. رفع دائمی خشکی واژن از مواردی است که بانوان زیادی  خواستار آن هستند.

در مورد درمان خشکی واژن بیشتر بخوانیم

از استرس دوری کنید

 • استرس می‌تواند برانگیختگی جنسی را کاهش دهد. انجام تمرین‌های آرامشی مانند یوگا، مدیتیشن و تمرینات تمدد اعصاب می تواند به مدیریت استرس کمک کند.

 •  مراجعه به یک مشاور روابط می تواند به حل مسائلی مانند مشاجره و احساس نارضایتی کمک کند و باعث بهبود روابط و بهبود برانگیختگی جنسی شود.

 • قرار دادن زمان برای مراقبت از خود را به‌خصوص با انجام فعالیت‌هایی مانند حمام و رایحه درمانی، پیاده‌روی یا انجام علایق شخصی را تأکید می‌کند.

 • استراحت مناسب و خواب کافی می‌تواند انرژی و حالت روحی را بهبود بخشد و برانگیختگی جنسی را تقویت کند.

ویتامین‌های مؤثر در افزایش میل جنسی بانوان

برای افزایش میل جنسی در زنان، راه‌های متعددی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به مصرف ویتامین‌های مختلف اشاره کرد. این ویتامین‌ها از منابع غذایی مختلف قابل تأمین هستند. در ادامه، ویتامین‌های مؤثر برای افزایش میل جنسی آورده شده‌اند:

 • ویتامین A: ویتامین A یکی از ویتامین‌های مؤثر در تقویت میل جنسی زنان است. این ویتامین به تولید تستوسترون، یکی از هورمون‌های جنسی، کمک می‌کند. منابع این ویتامین شامل تخم مرغ، شیر، گوشت، میوه‌های نارنجی و سبزیجات هستند.

 • ویتامین E: ویتامین E نقش مهمی در افزایش استقامت و انرژی بدن دارد و به عنوان یکی از ویتامین‌های افزایش میل جنسی شناخته می‌شود. این ویتامین به بهبود گردش خون در بدن کمک می‌کند. منابع آن شامل روغن ماهی، تخم مرغ، و محصولات لبنی هستند.

 • ویتامین‌های گروه B: ویتامین‌های گروه B نیز به عنوان ویتامین‌های مؤثر در افزایش میل جنسی زنان شناخته می‌شوند. کمبود ویتامین B۱۲ می‌تواند لذت در حین رابطه جنسی را تحت تأثیر قرار دهد. این ویتامین در مواد غذایی متنوعی چون گوشت، ماهی، سبزیجات و غلات یافت می‌شود.

توجه: قبل از استفاده از هر گونه مکمل یا محصول تقویتی، توصیه می‌شود که با پزشک یا متخصص مشورت کنید.

 

کلام آخر

در طی سالهای اخیر درمان های زیادی برای تقویت ارگاسم و افزایش میل جنسی معرفی میشود اما طبق تجربه ای که با بیماران خود بدست آوردیم درمان های دارویی تاثیر کمی در درمان این عارضه دارند.

در مان های دارویی موقتی بوده و تنها 5 الی 10 درصد مشکلات را برطرف میکنند و بعد اتمام دارو مشکلات طی مدت کوتاهی دوباره برمیگردند.

با پیشرفت تکنولوژی در دنیا بهترین روش درمان کاهش میل جنسی و تقویت ارگاسم درمان با دستگاه های لیزری و رادیو فرکانسی (RF) و الکترومغناطیس هستندکه آخرین تکنولوژی درمانی به حساب می آیند.

درمان کاهش میل جنسی با جدیدترین و بروز ترین دستگاه های لیزری و RF کاملا سرپایی و بدون درد هستند و به راحتی در مطب انجام میشوند.

درمان کاهش میل جنسی بدلیل حساس بودن ناحیه تناسلی نیاز به تخصص و مهارت زیادی دارد و پزشک معالج شما باید متخصص جراحی زیبایی زنان باشد که فلوشیپ دوره های زیبایی مربوطه را به صورت کامل گذرانده باشد و در تخصص پزشکان عمومی و کلینیک های زیبایی نمیباشد.

در این مطلب سعی کردیم به طور کامل به بررسی نکات مربوط به تقویت و افزایش میل جنسی زنان بپردازیم. اگر شما هم دچار این عارضه هستید، می‌توانید برای دریافت نوبت از بهترین پزشک متخصص زنان در شیراز اقدام کنید.

درمان شقاق مقعدی در شیراز

شقاق مقعد یکی از مشکلات حساس و خصوصی است که برخی از افراد ممکن است با آن مواجه شوند. در این مقاله، ما به شما توضیحات جامعی در مورد شقاق مقعد و ارائه نکات مهمی در مورد خدمات مرتبط با آن می‌دهیم.

عمل هیسترکتومی در شیراز

رحم، به عنوان یک ارگان مهم در سیستم تناسلی زنان، نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.
این ارگان، که شکلی شبیه به گلابی دارد، در وسط لگن قرار دارد و به عنوان محیطی برای رشد و تکامل جنین در طول بارداری عمل می‌کند. هر ماه، از طریق ریختن پوشش داخلی رحم، پدیده پریودی را تجربه می‌کنید.

8 شهریور 1402 توسط دکتر مریم روانبد 0 دیدگاه

عمل جراحی میومکتومی در شیراز

خانم‌ها در بازه زمانی دوران باروری خود ، ممکن است با رشد فیبروم‌های داخل رحم مواجه شوند که باعث بروز مشکلاتی در این افراد می‌شود.

اما رشد این فیبروم‌ها بی‌خطر است و ماهیت سزطانی ندارد. برای رفع این فیبروم‌ها نیاز به جراحی با نام میومکتومی یا لیومیوم داریم.

تزریق بوتاکس به واژن در شیراز

واژینیسموس یک بیماری است که در آن، انجام رابطه جنسی، قرار دادن تامپون، معاینه لگنی و سونوگرافی واژینال، فرد دچار درد خفیف، متوسط یا شدید می‌شود و امکان دخول هیچ چیزی به واژن ممکن نیست.

تنگ کردن واژن ( تایتنینگ ) در شیراز

یکی از دغدغه های اساسی خانم ها، داشتن رابطه جنسی پایدار و لذت بخش است. همانطور که مشخص و واًح است داشتن رضایت کافی از رابطه جنسی با همسر، بر کیفیت زندگی خانم ها تأثیر مهم و اساسی دارد و بهبود و جوان سازی واژن و همچنین تنگ کردن آن، برای خانم ها بسیار مؤثر است.

تزریق ژل به واژن در شیراز

دسترسی سریع

لابیاها همانند هر عضو دیگر بدن بانوان، در برابر نشانه‌های پیری و افزایش سن آسیب‌پذیر هستند. اما تغییرات ناحیه تناسلی تنها تغییرات در شکل ظاهری نیست. بلکه احساس راحتی و لذت جنسی را هم شامل میشود. خوشبختانه، تزریق ژل به واژن  باعص بهبود  این دو مشکل میشود.

لابیا ماژورها به مرور زمان در اثر افزایش سن چروک میشود و کشسانی و سفتی قبل خود را از دست می‌دهند. بسیاری از مشکلاتی که باعث تغییر فرم ناحیه تناسلی میشود میتوان به کاهش سطح استروژن , فرزندآوری , افزایش و کاهش وزن ویا افزایش سن و یائسگی و حتی عفونت ها و خارش های مزمن و مشکلات هورمونی اشاره کرد. کاهش وزن شدید هم می‌تواند به پژمردگی و عدم خوشفرمی لابیا منجر شود.

زمانی که لابیا ماژورها به مرور زمان نازک شود، باعث میشود لابیا مینورها مشخص‌تر شوند، مخصوصا اگر رنگ تیره‌تری داشته باشند . حاصل تمام این فرایند لابیای صاف و شل و ول است، که ظاهر کلی ناحیه تناسلی را پیرنشان میدهد.

به غیر از ظاهر، این تغییرات در حین مقاربت جنسی مشکلاتی را بوجود میاورد. چون لابیا ماژور مانند نوعی بالشت عمل می‌کند. نبود استحکام در لابیا ماژور می‌تواند باعث ناراحتی حین رابطه جنسی شود، چون لابیا نمی‌تواند در برابر اصطکاک بیش از حد شما محافظت کند

شما می‌توانید با تزریق ژل و چربی هم ظاهر و هم عملکرد ناحیه‌ی خصوصی خود را  بازیابی کنید. 

دلایل تزریق ژل به لابیا چیست؟

تزریق ژل به واژن به بهبود وضعیت جنسی بانوان کمک می­‌کند.

تزریق  ژل به واژن باعث سفت شدن ناحیه تناسلی شده و همچنین به سیستم عصبی و رضایت جنسی کمک می­‌کند.

میتوان گفت در حقیقت انتقال ژل به لابیا و خوش فرم کردن واژن توسط دکتر جراح متخصص زنان  می‌تواند اعتماد به نفس را به مقدار زیادی افزایش دهد و همچنین رضایت جنسی را افزایش دهد و ناحیه تناسلی شما را به حالت جوانی بازگرداند.

در برخی از موارد این امر  ممکن است روابط جنسی بین زوجین تحت تاثیر قرار دهد و ارتباط ها یین زوجین سرد شده و مثل قبل نباشد. در این موارد تزریق ژل به واژن توسط دکتر جراح زیبایی زنان می­‌تواند راه‌حل باشد.

به طور کلی، تزریق ژل در ناحیه تناسلی بانوان به دلایل زیر انجام می‌شود:

 • رفع چین و چروک ناحیه تناسلی
 • رفع لاغری واژن
 • رفع افتادگی پوست ناحیه تناسلی
 • رفع شل شدگی پوست واژن

مزایای تزریق ژل به واژن چیست؟

مهمترین دلایل استفاده از ژل برای تزریق به ناحیه تناسلی به صورت زیر است:

 • بی هوشی کامل نیاز ندارد 
 •  درد و خون ریزی ایجاد نمیشود
 • بهبود نقاهت سریع
 •  برش و جراحی نیاز ندارد
 • غیر تهاجمی بودن
 • هزینه به صرفه
 • به بستری نباز ندارد
 • نتیجه موثر و حتمی و ماندگار
 • باعث حساسیت یا واکنش آلرژیک نمیشود
 • افزایش لذت جنسی
تزریق ژل یه واژن

تزریق ژل برای چه کسایی نامناسب است ؟

تزریق ژل به واژن برای خانم هایی که از مشکلاتی مانند لاغری و افتادگی لابیا رنج می‌برند مناسب است. به طور کلی میتوان گفت افراد زیر گزینه های تزریق ژل به واژن خود هستند:

 • به دلیل کهولت سن دچار افتادگی واژن شده‌اند
 •  پس از زایمان طبیعی دچار کشیدگی واژن یا از بین رفتن لابیاماژو شده‌اند
 • به دلایل ژنتیکی زیبایی خود در ناحیه تناسلی را از دست د اده‌اند
 • به طور ژنتیکی از لاغری لابیای واژن رنج می‌برند

نکته مهم این است که پیش از انجام این کار حتما با پزشک زنان و زایمان یک جلسه مشاوره برقرار کنید تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی ؟

تزریق ژل و چربی هرکدام معایب و مزایای خود را دارا هستند و با اینکه از لحاظ قیمت تقریبا نزدیک به هم هستند کارایی های مشابهی هم دارند اما در مواردی متفاوت هستند.

تزریق ژل به واژن: این روش با استفاده از ژل‌های خاصی انجام می‌شود که شامل موادی همچون هیالورونیک اسید و کلاژن هستند. این مواد به صورت موضعی در واژن تزریق می‌شوند و باعث افزایش حجم و کاهش چین و چروک واژن می‌شوند. علاوه بر این، ژل‌های مورد استفاده به دلیل داشتن خواص ضد التهابی و آنتی‌باکتریالی، می‌توانند به درمان التهابات واژن نیز کمک کنند.

مزایا:

 • افزایش حجم و کشش واژن
 • بهبود در مورد رطوبت و انعطاف‌پذیری واژن
 • قابلیت استفاده به صورت موضعی و کاهش عوارض سیستمیک
 • افزایش لذت و رضایت جنسی

معایب:

 • نیاز به تزریق مکرر و در باز های 6 ماهه برای حفظ نتیجه
 • هزینه بالا مربوط به تزریق‌های مکرر

تزریق چربی به واژن: این روش، با استفاده از چربی بدن خود بیمار انجام می‌شود. چربی قبل از تزریق باید از مناطق دیگری از بدن بیمار گرفته شود (مانند شکم یا ران) و سپس به واژن تزریق می‌شود.

مزایا:

 • تحریک سلول‌های بدن برای تولید کلاژن و افزایش حجم واژن
 • دوام بیشتر و نیاز به تزریق کمتر در مقایسه با ژل (تنها به شرط این که برداشت چربی و تزریق آن به ناحیه ثانویه به صورت درست و اصولی انجام شود )
 • قابلیت استفاده برای بهبود شکل لباس‌های زیرین و بهبود دیگر ابعاد جنسی

معایب:

 • خطر عفونت و لخته شدن در محل تزریق
 • احتمال ایجاد تورم و التهاب در محل تزریق
 • هزینه بالا مربوط به جمع‌آوری چربی و تزریق

با توجه به مزایا و معایب هر دو روش، تصمیم گیری برای استفاده از چه روشی به عهده پزشک متخصص میباشد.

قیمت تزریق ژل به واژن در شیراز

قیمت تزریق ژل به واژن در شیراز معمولا متفاوت است و بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌­شود. اینکه چه مقدار ژل نیاز است، چه برندی از ژل استفاده میشود، و … تاثیر زیادی بر روی قیمت دارد.

برای اطلاع از قیمت تزریق ژل به واژن  بهترین راه  این است که به صورت حضوری به مطب مراجعه کرده و بعد ار معاینه هزینه تزریق ژل به واژن مشخص میشود.

نکته مهم

اگر ژل به روش نادرست انجام شود و پزشک ار مهارت کافی برخوردار نباشد و یا حتی سرعت تزریق بیشتر از استاندارد باشد و با متد های جدید انجام نشود تاثیر و ماندگاری خوبی نخواهد داشت.

یکی از مشکلات احتمالی تزریق ژل به واژن و بیکینی عدم تقارن دو طرف است. که در صورت اتفاق افتادن بعد از دوماه میتوان انرا به حالت معمولی و طبیعی خودش برگرداند و نیازی به نگرانی ندارد.

ما در مطب با استفاده از کادر حرفه ای و جدیدترین روش های ارائه شده تزریق ژل به واژن را انجام میدهیم برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

کولپوسکوپی چیست ؟

دسترسی سریع

کولپوسکوپی را میتوان  یک روش تشخیصی ساده معرفی کرد که توسط متخصص زنان و زایمان برای بررسی دهانه رحم انجام می‌شود.

در این روش، با استفاده از دستگاهی به نام کولپوسکوپ، سلول‌های دهانه رحم را از نظر سرطان دهانه رحم بررسی می‌شوند تا در صورت بروز علائم اقدامات درمانی لازم انجام شود.

پس از یررسی در صورت مشکوک بودن نتایج بررسی، از بیمار نمونه گیری میشود و برای انجام بررسی بیشتر، به آزمایشگاه میفرستند.

طیق بررسی های انجام شده میزان دقت در این روش حدود ۹۹ درصد است که با کمک آن می‌توان سلول‌های بدخیم سرطانی را به درستی  و کوتاه ترین زمان ممکن تشخیص داد.

دلیل استفاده از کولپوسکوپی

آزمایش کولپوسکوپی به دلایل مختلفی توسط پزشک متخصص تجویز میشود.

اگر پزشک از شما تجویز کرده است که کولپوسکوپی انجام دهید، به احتمال زیاد به این دلیل است که نتایج آزمایش پاپ اسمیر شما «غیر طبیعی» بوده است.

از این روش برای تشخیص موارد زیر استفاده می شود:

 • تشخیص ویروس HPV یا زگیل تناسلی پر خطر
 • چکاپ دهانه رحم
 • تشخیص علائم پیش سرطانی در اطراف دهانه واژن، بافت واژن و دهانه رحم
 • چکاپ افراد مبتلا به زخم یا ترشحات غیر عادی واژن
 • چکاپ افراد مبتلا به زخم دهانه رحم
 • چکاپ افرادی که بعد از برقراری رابطه جنسی، لکه بینی دارند.
 • چکاپ افرادی که ظاهر دهانه رحم آن ها غیر عادی است.

کولپوسکوپی چگونه انجام میشود ؟

عمل کولپوسکوپی، فرایند پیچیده ای ندارد و نیاز به بیهوشی  نیست. این عمل بسیار راحت و در مدت زمان ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در مطب پزشک متخصص زنان انجام می‌شود.

ترتیب روند انجام کولپوسکوپی به صورت زیر است:

 • نحوه قرار گرفتن بیمار مثل انجام تست پاپ اسمیر یا معاینه لگن است. به گونه ای که شخص به پشت دراز می‌کشد و پاها را در دو طرف تخت ژنیکولوژی قرار می‌دهد.
 • پزشک متخصص با استفاده از یک اسپکولوم در واژن، باعث باز نگه داشته شدن دهانه واژن می‌شود. سپس با قرار دادن دستگاه کولپوسکوپ در چند سانتی متری از ولو، امکان مشاهده دهانه رحم برای پزشک به راحتی امکان پذیر است.
 • ابتدا با استفاده از پنبه و اسید استیک، دهانه رحم و واژن پاکسازی میکنند. این کار باعث از بین رفتن مخاط رحم، سلول‌های غیرطبیعی برجسته و ظاهر می‌شوند. بنابراین تشخیص به راحتی انجام خواهد شد.
 • باید توجه داشته باشید که دستگاه کولپوسکوپ به هیچ وجه با بدن شما تماس پیدا نمی‌کند فقط در مناطق مشکوک، از سلول‌ها عکس و نمونه برداری انجام شود.
 • در آخر بعد از انجام بیوپسی، معمولاً جهت کنترل خونریزی، از محلولی به نام مونسل استفاده می‌شود که ممکن است به مدت چند روز بعد از انجام کولپوسکوپی، شخص ترشحات تیره رنگ مشاهده کند.

بیشتر بخوانیم : لابیاپلاستی

قبل از انجام کولپوسکوپی چه کار هایی باید کرد ؟

توجه به نکات زیر کمک می‌کند فرد در رابطه با انجام کولپوسکپی، کمتر دچار استرس یا هر گونه مشکل احتمالی شود:

 • تحقیق و کسب اطلاعات لازم از پزشک مربوطه در مورد جزئیات آزمایش
 • در صورت بارداری یا احتمال حاملگی،  با پزشک در میان بگذارید.
 •  انجام کولپوسکوپی در دوره قبل یا بعد از پریودی
 • ۴۸ ساعت قبل از انجام آزمایش  از دوش واژینال، پمادها و کرم‌های واژینال استفاده نکنید
 •  حداقل ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از عمل از رابطه جنسی خود داری کنید
 • استفاده نکردن از تامپون حداقل تا چند روز بعد از انجام آزمایش
 • رفع حاجت مثانه و روده، قبل از انجام آزمایش
 • همراه داشتن پد یا نوار بهداشتی جهت استفاده بعد از انجام آزمایش
کولپوسکپی در شیراز

آیا عمل کولپوسکوپی دردناک است؟

آزمایش کولوپوسکوپی، عمل دردناکی نیست و شما با دور کردن اضطراب از خود می‌توانید بر درد ناشی از آن غلبه کرده و آرامش را برای خود برگردانید.نفس های طولانی و عمیق بکشید نا به این امر کمک کند.البته باید گفت که در برخی از خانم‌ها ورود اسپکولوم در واژن ممکن است همراه با درد کم و ناخوشایندی باشد یا ممکن است برخی دیگر با سوزش ناشی از محلول اسید استیک استفاده شده، مواجه شوند.همچنین در مواردی هم مانند نمونه برداری از دهانه رحم یا نمونه برداری از واژن ممکن است بیمار با دردهای کمی روبرو شود. در زیر به طور خلاصه به توضیح این دو مورد می‌پردازیم.

نمونه برداری از دهانه رحم

گفتیم که انجام‌ کولوپوسکوپی بدون درد است. اما گاهی اوقات در برخی از بیماران ممکن است در حین انجام بیوپسی یا نمونه برداری از دهانه رحم، نوعی گرفتگی و خونریزی همراه با درد مشاهده شود. در این صورت پزشک قبل از انجام آزمایش از بی حسی استفاده میکند یا برای ۳۰ دقیقه قبل از عمل، مسکن تجویز میکند.

نمونه برداری از واژن

نمونه برداری از واژن اکثر مواقع  بدون درد است و فردحتی متوجه آن نمیشود . در واقع بیمار تنها در قسمت انتهایی واژن درد کمی احساس می‌کند که در این صورت بروز این مشکل پزشک از بی حسی موضعی استفاده می‌کند.

اقدامات لازم بعد از انجام آزمایش کولپوسکوپی چیست ؟

همانطور که گفته شد آزمایش کلوپوسکوپی یک عمل ساده است که اگر توسط پزشک متخصص زنان ماهر انجام شود، عوارض حاد و خطرناکی ندارد.

با این حال، توصیه می‌شود نکات زیر را  بعد از انجام کلوپوسکوپی رعایت کنید :

توجه داشنه باشید با  انجام بیوپسی همراه با کولپوسکوپی، احتمال بروز درد در ۲ تا ۴ روز طبیعی است . بنابراین استفاده از قرص‌های مسکن با مشورت پزشک مانعی ندارد.

حتما تا ۲۴ ساعت بعد از انجام آزمایش، از انجام رابطه جنسی خودداری کرد.

در صورت وجود خونریزی شدید واژینال  به پزشک خود مراجعه کنید.

اگر درد ناشی از بیوپسی با مسکن برطرف نشد، توصیه می‌شود هرچه سریع‌تر مسئله را با پزشک خود در میان بگذارید.

کولپوسکپی در شیراز

جمع بندی

 • آزمایش کولپوسکوپی یک روش تشخیصی است که  باید توسط پزشک متخصص زنان انجام شود.
 • انجام این روش بهترین راه برای تشخیص و شناسایی سلول‌های سرطانی بدخیم، سلول‌های غیرطبیعی و پیش سرطانی دهانه رحم و واژن است.
 • ممکن است بنا بر تشخیص پزشک، در هنگام انجام کولپوسکوپی، بیوپسی و نمونه برداری نیز برای بیمار انجام شود.
 • هزینه کولپوسکوپی به موارد مختلفی همچون انجام بیوپسی در حین انجام آن و درخواست پرینت رنگی جهت دریافت جواب آزمایش بستگی دارد.

تزریق چربی به بیکینی در شیراز

دسترسی سریع

برای زیبایی بیکینی و اندام های زنانه از روش های مختلفی استفاده میشود.

اگر میزان حجم ناحبه زیاد باشد مثل باسن و سینه معمولا از تزریق چربی استفاده میشود و  اگر حجم ناحیه کم باشد به طور مثال برای زیبایی واژن هم میتوان از ژل استفاده کرد و هم چربی که هرکدام مزایای خودشان را دارا هستند.

طول عمر چربی در حالتی که به درستی استفاده شود و توسط پزشک متخصص زنان انجام شود  بیشتر است  و هرینه  کمتری نسبت به تزریق ژل دارد اما ژل در مناطقی که حجم کمی دارد مقرون به صرفه است و از لحاظ قیمتی برای نواحی بیکینی و لابیا ماژور با چربی تفاوت انچنانی ندارد.

ژل به دلیل ماهیتی که دارد ظریف تر میتواند نواحی را شکل دهد و حاشیه  منظم تری را ایجاد میکند و میتوان گفت زیبایی بیشتری نسبت به تزریق چربی دارد.

باید توجه داشت که در ناحیه بیکینی و واژن هر نوع ژلی قابل استفاده نمیباشد و ژل های ناحیه بیکینی باید از نوع کراس فلیک ژل ها باشند.

طول عمر ژل حدودا 1 سال است و چربی در صورتی که به درستی اعمال شود طول عمر بسیار بیشتری خواهد داشت.

از تزریق چربی برای موارد درمانی هم استفاده میشود مثل بر طرف کردن اتروفی های واژن و تنگ کردن واژن و…

تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن به بهبود وضعیت جنسی بانوان کمک می­‌کند.

تزریق  چربی به واژن باعث سفت شدن ناحیه تناسلی شده و همچنین به سیستم عصبی و رضایت جنسی کمک می­‌کند.

این روش در حقیقت انتقال چربی به لابیا و سفت کردن واژن توسط دکتر جراح متخصص زنان است که می‌تواند اعتماد به نفس را افزایش دهد، رضایت جنسی را افزایش دهد و بدن شما را به حالت جوانی بازگرداند.

عواملی همچون تغییرات هورمونی , زایمان های متعدد , چاقی و لاغری های مکرر , عفونت های مزمن , افزایش سن و… باعث از دست دادن زیبایی ناحیه تناسلی و مشکلات جنسی میشود و تقریباً هر زنی را آزار می‌دهد و  تغییراتی در واژن ایجاد کند که باعث ناراحتی فیزیکی و حتی عاطفی ‌شود.

در برخی از موارد این امر  ممکن است روابط جنسی بین زوجین تحت تاثیر قرار دهد و ارتباط ها یین زوجین سرد شده و مثل قبل نباشد. در این موارد تزریق چربی به واژن توسط دکتر جراح زیبایی زنان می­‌تواند راه‌حل باشد.

فواید تزریق چربی به واژن چیست؟

تزریق چربی برای جوان‌سازی واژن نیز استفاده میشود و تنها جنبه زیبایی ندارد.

بسیاری از زنان از خشکی مزمن  واژن، رابطه دردناک و سایر مشکلات مقاربتی رنج می‌­برند.

تزریق چربی در حقیقت نوعی اقدام درمانی برای این زنان محسوب می‌­شود.

جوانسازی اندام جنسی با تزریق چربی می‌تواند مشکلات زیر را در بانوان برطرف کند:

 • کمبودن تحریک
 • خارش های واژنال
 • شلی و افتادگی پوست واژن
 • خشکی واژن
 • رابطه دردناک
 • اختلال در ارگاسم
 • مشکلات ادراری

همچنین از دست دادن چربی در طول زمان سبب می‎شود که لابیاها حجم خود را از دست دهند و به طور نا خوشایندی چروک شوند بنابراین باید این حجم از نو پر شود .

از روش تزریق چربی به لابیا برای جوانسازی و زیبایی نیز استفاده می‎شود.

افزایش سن ویائسگی و یا مصرف مکرر قرص های هورمونی , قرص های جلوگیری , قرص های ضد حساسیت و قرص های اعصاب و ضد افسردگی و… عوامل اصلی بوجود امدن خشکی واژن هستند.

یکی از بروز ترین درمان های موجود برای درمان خشکی مزمن واژن تزریق چربی به واژن است.

مهمترین دلایل استفاده از چربی برای تزریق به ناحیه تناسلی به صورت زیر است:

 • جوانسازی واژن
 • افزایش کلاژن سازی در بافت واژن
 • حجم دهی و فرم دهی به لابیا ماژورها
 • افزایش زیبایی واژن
 • بهبود کیفیت زندگی جنسی افراد

فرآیند استخراج چربی و تزریق آن به واژن به چه صورت است؟

مرحله اول: استخراج چربی

در مرحله اول، چربی از ناحیه ای از بدن که معمولا شکم، پهلو یا ران است، با استفاده از تکنیک­های لیپوساکشن توسط دکتر متخصص جراحی زیبایی زنان استخراج می‌­شود.

روش­‌های دستی جدید با استفاده از کانول­‌های نازک لیپوساکشن بسیار بهتر از روش لیپوساکشن لیزری یا اولتراسونیک است.  زیرا به چربی آسیب کمتری وارد میشود و نتایج را برای مدت زمان بیشتری ماندگار می‌­کند.

برای این­کار باید سوراخ­‌های کوچکی روی پوست ایجاد شود و از این طریق چربی بیرون کشیده می‌­شود.

مرحله دوم: تخلیه و سانتریفیوژ

در این مرحله  چربی با تخلیه و سانتریفیوژ پردازش می‌­شود تا مواد زائد، مایع اضافی و سلول­های مرده از سلول­های چربی زنده جدا شوند. زیرا بر خلاف تصور عموم چربی از بدن گرفته شده بافت زنده است و باید به بهترین روش از بدن خارج و نگهداری شود.

چربی‌­هایی که در این مرحله دور ریخته می‌­شوند سلول­هایی هستند که احتمالاً در پیوند زنده نمی‌­مانند و حتی می‌­توانند برای سلول­‌های سالم مشکل ایجاد کنند و ماندگاری تزریق چربی به واژن را کم کنند و یا مختل کنند.

مرحله سوم: تزریق چربی واژن

در مرحله آخر، چربی با روش های مخصوص در نواحی مشخص شده لابیا و واژن تزریق می‌­شود. نحوه تزریق بسیار مهم است و باید حتما توسط پزشک متخصص زیبایی زنان انجام شود تا پیوند چربی بتواند زنده بماند.

نحوه کحاسبه میزان تزریق چربی به لابیلا ماژور به وسیله  دکتر جراحی زیبایی بر حسب سی­سی اندازه گیری می‌­شود و با توجه به مشخصات بیمار و ناحیه­ ای از واژن که چربی در آن تزریق می­‌شود متفاوت است.

تزریق چربی به واژن

ماندگاری تزریق چربی به واژن چقدر است؟

تزریق چربی به واژن نسبت به روش های دیگر مثل تزریق ژل به واژن ماندگار تر است.

ماندگاریه چربی تا 3 سال ماندگاری دارد و نسبت باقی روش ها نیاز کمتری به شارژ کردن دارد و چون چربی از خود بدن بیمار استخراج شده و به بدن خود او پیوند می‌­شود، ماندگاری بیشتر میشود و بدن آن را جزئی از خود می‌­شناسد.

باید توجه داشت که نحوه و تکنیک کشیدن چربی، خالص­سازی آن و تزریق مجدد، اهمیت بسیار زیادی در ماندگاری چربی دارد.

 استخراج چربی به روش های قدیمی مثل لیپوساکشن لیزری یا اولتراسونیک به چربی آسیب زده و ماندگاری تزریق چربی به لابیلا ماژور و سایر قسمت­‌های اندام تناسلی را با اختلال روبرو می‌­کند و باید برای این موضوع از روش های استاندارد جدید استفاده کرد.

قیمت تزریق چربی به واژن در شیراز

قیمت تزریق چربی به واژن در شیراز معمولا متفاوت است و بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌­شود. اینکه چه مقدار چربی نیاز است، چه تکنیکی برای استخراج، فرایند و تزریق چربی استفاده میشود، و … تاثیر زیادی بر روی قیمت دارد.

برای اطلاع از قیمت تزریق چربی به واژن تنها راه این است که به صورت حضوری به مطب مراجعه کنید و بعد ار معاینه هزینه تزریق به واژن مشخص میشود.

تزریق چربی به باسن و سینه

فرم و تناسب سینه و باسن یکی از فاکتورهای مهم در جذابیت اندام زنان است.

در سالهای گذشته متد‌های جدیدی برای بزرگ کردن و فرم دهی باسن به کار می روند که یکی از آنها تزریق چربی به سینه و باسن یا فرم دهی سینه و باسن به روش برزیلی است.

همانگونه که از نام این روش پیداست، از انتقال یا ترانسفر چربی و تزریق چربی جهت گرد کردن و فرم ‌دهی سینه و باسن استفاده میشود . فرم دهی سینه و باسن به روش تزریق چربی، عموما در ۳ مرحله اجرا می شود:

 • برداشت چربی از برخی قسمت‌های بدن فرد بیمار مثل شکم، پهلوها و ران
 • یکدست و خالص نمودن این چربی و آماده سازی آن برای تزریق و انتقال بوسیله متد های جدید
 • شروع عملیات انتقال چربی به برخی از قسمت های مشخص سینه و باسن.

گفتنی است که برای انتقال چربی 3 یا 4 بریدگی کوچک بر روی سینه و باسن ایجاد می‌شود که پس از جراحی و بهبودی کامل قابل رویت نیستند.

نکته مهم

اگر چربی به روش نادرست انجام شود و پزشک ار مهارت کافی برخوردار نباشد و یا حتی سرعت تزریق بیشتر از استاندارد باشد و با متد های جدید انجام نشود تاثیر و ماندگاری خوبی نخواهد داشت.

تمام مراحل گرفتن چربی , اماده سازی  و تزریق چربی به نواحی بیکینی باید با دقت انجام شود و با استفاده از تکنولوژی های جدید باشد.

تزریق چربی باید به صورت لایه لایه انجام شود تا باعث مکروز نشود و چون واژن نزدیک به مثانه و روده است دقت و تخصص زیادی برای انجام تزریق چربی به واژن لازم دارد.

حتی محلی که از آن چربی گرفته میشود و یا چربی به آن تزریق میشود باید با دقت و به درستی انتخاب شود و نیاز به تخصص دارد چون چربی بافت زنده است و کیفیت چربی که گرفته میشود بسیار مهم است و روی طول عمر و ماندگاری آن تاثیر مستقیم میگذارد.

یکی از مشکلات احتمالی تزریق چربی به واژن و بیکینی عدم تقارن دو طرف است. که در صورت اتفاق افتادن بعد از دوماه میتوان انرا به حالت معمولی و طبیعی خودش برگرداند و نیازی به نگرانی ندارد.

ما در مطب با استفاده از کادر حرفه ای و جدیدترین روش های ارائه شده تزریق چربی به واژن را انجام میدهیم برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

جراحی لاپاروسکوپی در شیراز

جراحی لاپاراسکوپی نوعی از جراحی است که طی آن، یک لوله ی نازک و چراغ دار درون یک برش در شکم یا لگن زنان قرار داده می شود تا بتوان اندام های شکمی را مشاهده کرد.